Hidrolik Asansörler

 

Hidrolik asansörler, yoğun kullanım gerekmeyen ve makine dairesinin yukarıda yapılamadığı durumlar için uygun bir çözümdür. Hidrolik asansörlerde makine dairesi genel olarak, ilk durak seviyesinde bulunur. Genellikle yük asansörleri için uygulanır. Ortalama 4 - 60 kişi kapasitelidir ve 0,63 m/sn hızdadır. Bu asansörlerde aşağı yön hareketi kabinin kendi ağırlığı ile gerçekleşmektedir.

Hidrolik asansörler genelde konutlarda, tadilattaki binalarda, panoramik asansör olarak alışveriş merkezlerinde kullanılır.

Genelde bu asansör tipinde de istediklerinizle talep ettiğiniz hidrolik asansörün tasarımını değiştirebilirsiniz.

Hidrolik asansörler

1. Merkezden direk hareket ile tahrik.

2. Tek pistona bağlı L Karkas ile tahrik.

3. Tek pistona bağlı L Karkas ile indirek tahrik.

4. Yanlardan çift piston ile tahrik.

5. Yanlardan çift piston ile indirek tahrik.

şeklinde çeşitleri mevcuttur.

Sizin için en uygun hidrolik asansörü bulabilmek için kuyu ölçüsü, seyir mesafesi ve taşıma kapasitesi gibi özellikler bilinmelidir.

Bahsedilen özelliklerin her biri için, hidrolik asansörünün fiyatı değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden hidrolik asansörü fiyat teklifi isteğinde bulunurken formu eksiksiz doldurmalısınız. Bu sayede asansör şirketlerinden ihtiyacınıza en uygun olan hidrolik asansörün fiyatını alabilirsiniz.

Hidrolik asansörü aldıktan sonra sorun yaşamamak için asansörünüzün rutin bakımını yaptırmayı unutmayınız. Her asansör firması aynı zamanda bakımcı firma vasfına sahiptir. Dolayısıyla asansörün bakımı garanti süresince asansörü satın aldığınız firmaya yaptırılmalıdır.

 

Asansör bakım firması ararken en az asansörü alırken gösterilen titiz gösterilmelidir. Unutmayın ki alınan asansörün 2 yıl garantisi vardır. Hidrolik asansörünüzün bakımı için bir bakım firması arıyorsanız, asansör bakım/onarım fiyat teklifi formunu detaylı açıklamayla oluşturunuz. Teklif isteğinize firmalardan mail aracılığıyla dönüş yapılacaktır.

Unutmayınız ki, gerekli parçalar değiştirilene kadar ya da her türlü arıza durumlarında asansör kapalı tutulmalıdır, aksi durumda ve asansörünüzün rutin bakımını yaptırmadığınız durumda oluşabilecek her türlü kazadan siz sorumlusunuz.

 

X